Friday, July 10, 2009

Kreshnik Qato boksieri mashtrues kunder bokserit amater Zoltan Surman nga Hungaria

Vazhdon skandali ne boks te jevgut Kreshnik Qato. Shtypi shqiptar njofton :

Ndeshja e së shtunës do të shërbejë si përgatitje për të mbrojtur titullin e kampionit të botës në versionin WBF

Titull qe kurgje nuk vlen dhe qe cdokush m'unt te krijoj nje organizat koti ne boks per tu vetshpallur kampion bote. Përsëritet skandali dhe mashtrimi në boks me jevgun Kreshnik Qato. Kush eshte ky Zoltan Surman, kundershtari i bokserit mashtrues Kreshnik Qato ? Në faqen serioze boxrec thuhet qe Zoltan Surman ka 5 humbje në 14 ndeshje, kjo nuk i ngjan nje kampioni aspak. Në boxrec për bokserin mashtrues Kreshnik Qato shkrun qe ka humbje ne 25 ndeshje ne peshen Middleweight.

Shikoni kampionet e vertet ne Middleweight te cilet jane Kelly Pavlik, Felix Sturm dhe Sylvester kan rreth 30 fitore dhe 1-2 humbje mesatarisht.

Nje bokser shqiptar interesant ne peshen e boksit Middleweight eshte Ardian Krasniqi me 3 fitore dhe asnje humbje.

No comments: